השלבים העיקריים בשיפוץ בניין

כאשר עוסקים בשיפוצי בניין יש הבדלים מסוימים בין שיפוץ מבנה גדול לבית פרטי, אבל נקודות הדמיון הן רבות. בשני המקרים הפרויקט יעבור דרך מספר שלבים קבועים שניתן לצפות אותם מראש. חשוב להיערך לפרויקט מבחינה תקציבית ולוגיסטית כדי להבטיח ניהול יעיל, ולהקפיד לבצע את כל השלבים כסדר ולפי החוק. דילוג על שלב או החמצתו עשויים להסתיים באובדן משמעותי של זמן וכסף.

כאשר אתם מנהלים פרויקט של שיפוץ בניין תגלו עד מהרה שישנם נושאים שדורשים תשומת לב מתמשכת, וישנם מצבים דינמיים ובלתי צפויים שידרשו מכם לבצע 'כיבוי שריפות' ולהתמודד עם המצב לפי הצורך. כל משפץ יודע שהוא אמור להתמודד עם פינוי פסולת בניין, אבל עיכוב בחמרי גלם, למשל, עשוי לשבש את פני הדברים באופן לא צפוי. זוהי אחת הסיבות לכך שחשוב מאד לעבוד עם ספקים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה ולהבטיח שמירב המאמצים נעשים כדי להתכנס לתוך התכנית המקורית. למרות המאמץ הזה, סביר מאד להניח שיתרחשו חריגות מן התקציב ומלוחות הזמנים עקב אירועים בלתי צפויים – ולהיערך גם לכך.

מתחילים את השיפוץ

השיפוץ יתחיל מהגדרה כללית של מטרות השיפוץ ויעדיו. לאחר מכן יגובש התקציב סביב תכנית אדריכלית ועיצובית מדוקדקת ככל האפשר. שלבי התכנון הם חשובים במיוחד, ולמעשה אתם קובעים את הסיכויים להצלחת הפרויקט כבר בשלב הזה. ככל שהתכנון מוצלח ונכון יותר – כך תוכלו לקוות לפרויקט חלק יחסית. לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים תתחיל העבודה האמיתית. ברגע שכלי העבודה נכנסים לשטח הפרויקט עובר לאחריות הקבלן ואנשי המקצוע. מומלץ לשמור על קשר רציף ועל פיקוח הדוק – במיוחד במידה ובחרתם לוותר על קבלן מקצועי.

וודאו שאתם ערוכים ומוכנים להקפיד על כל דרישות החוק – גם כדי להימנע מקנסות או בעיות בטיחות וגם כדי להימנע מחיכוכים עם השכנים. חשוב במיוחד להקפיד על פינוי סדיר של פסולת בניין שעשויה להוות מפגע של ממש אם היא אינה מטופלת כראוי. מומחים לתחום פינוי הפסולת יידעו לאן לפנות את כל סוגי הפסולת השונים ויעשו שימוש בכלים ובאמצעי תובלה מתאימים.

השלב הסופי של השיפוץ נשמע פשוט, אבל במקרים רבים דווקא הוא מאתגר במיוחד. כאשר נשארו רק גימורים והתקנות אחרונים, אתם עשויים בהחלט לגלות שהמשפצים נעלמים לפרויקטים חדשים ואתם נשארים עם סחבת אינסופית. גם לכך יש להיערך באמצעות תכנון נכון וחוזים מדוקדקים אשר יבטיחו שהשירות שתקבלו יישאר ברמה גבוהה לאורך כל הדרך.

בסיכומו של דבר, שם המשחק הוא אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. בחרו היטב את האדריכל ואת הקבלן והקפידו להישאר בתמונה. וודאו מול הקבלן שהוא לא מתפשר ומביא לכם כל מיני 'חאפרים' שעשויים לחשוף אתכם לנזקים שונים ומשונים. החל בתכנון, עבור דרך פינוי פסולת בניין וכלה בסיום הפרויקט – אתם רוצים לדעת שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר.

בידוד רעש הצנרת במקלחת

הפתרונות לרעש הצנרת

פעמים רבות צינורות השפכים או צנרת המים בבניין דירות, עוברת בלב דירה מסוימת והרעש שנוצר עקב כל הורדת מים באסלה או מקלחת שמישהו עושה הוא בלתי נסבל ומהווה טרדה אמיתית. לעיתים, התכנון בצורה הזו הוא בלתי נמנע אך ישנם פתרונות באמצעותם ניתן להיפטר מהרעש.

בידוד אקוסטי:

 בידוד אקוסטי הוא למעשה טכניקת סידור מסוימת באמצעותה ניתן להקטין משמעותית אנרגיית קול בין שני חללים. במקרה של צנרת מרעישה בין דירות או חדרים בתוך הבית, ניתן לבודד את הצנרת באמצעות בידוד אקוסטי ובכך להפחית את הרעש משמעותית. הבידוד למעשה מונע את מעבר רעש המים או השפכים החוצה מהחלל בו הוא מצוי מלכתחילה.

הוספת רכיבים בעלי ספיגת רעש:

 כל תוספת של אלמנט כמו שטיח או ווילון תורמת לספיגת מעט מהרעש שנוצר. בחללים ריקים יותר, בהם אין יותר מדי חפצים או רכיבים סופגי רעש נבחין בתהודה המגבירה את הרעש ומביאה אותו לעוצמות גבוהות יותר ומטרידות יותר. כאשר מדובר בחדר אמבטיה למשל, ממנו נובע רעש הצנרת, ניתן להוסיף שטיחונים על הרצפה לספיגת הרעש.

יצירת קירות רב שכבתיים:

קיר רב שכבתי המורכב ממספר רב ככל האפשר של סוגי חומרים בעוביים שונים ובדחיסויות שונות, יקטין את הרעש משמעותית ויתרום לבידוד הרעש למרחב אחר.

שימוש באקוסטי טייפ:

האקוסטי טייפ הוא למעשה מעין מזרון מספוג דחוס תלת שכבתי, אשר מטרתו בידוד רעש צנרת. את המזרון עוטפים סביב הצינור המרעיש, כאשר מחזקים את החיבור עם אזיקונים ונייר דבק מסיבי. על מנת לצמצם את הרעש אף עוד יותר, ניתן להוסיף שכבת אלומיניום מעל האקוסטי טייפ ובכך להשיג בידוד טוב יותר. עלות יריעת אקוסטי טייפ אשר גודלה הוא כשני מטרים על מטר, נעה בין 250-300 שקלים. מומלץ להיעזר באיש מקצוע בהתקנתה על הצנרת.

בידוד אקוסטי באמצעות סגירת פתחים:

לעיתים, הפתחים שבדלתות בבית עשויות להוביל רעשים ממרחב אחד של הבית למשנהו. דרך אחת לבודד את הרעש היא סגירת הפתחים הללו. התקנה של לוחות גבס היא אופציה לסגירת הפתחים ולשיפור הבידוד האקוסטי.

הקדמת תרופה למכה

מובן שטיפול בבעיית הבידוד עקב רעשי צנרת היא מורכבת יותר באם מטפלים בה בבית אשר עומד על תילו ויש לחצוב בקירות על מנת להגיע אל הצנרת ולבצע את מלאכת הבידוד. לכן, במקרים של רכישת דירה מקבלן מומלץ להיות מודעים לבעיית הרעש הנובעת ממעבר של צנרת בקירות ולהסב את תשומת ליבם של המתכננים לכך ובעצם להימנע מבעיות עתידיות.

היוועצות עם איש מקצוע תביא לפתרון המיטבי

מלאכת הבידוד היא מורכבת ודורשת מיומנות והיכרות מעמיקה עם חומרי הבידוד ואופן העבודה איתם. מומלץ בכל שלב להיוועץ עם אנשי מקצוע וזאת על מנת לקבל את הפתרון המיטבי לרעש.

דלתות פנים

כאשר עוסקים בעיצוב הבית, ישנם מגוון דברים שיש לתת עליהם את הדעת. עיצוב הסלון ועיצוב החדרים בכל בית בית כוללים בתוכם את העיצוב, הריהוט, האבזור ועוד. לכאורה נראה שהדבר השולי ביותר בעיצוב הבית הינם הדלתות המובילות הן אל הבית והן אל כל חדר וחדר בבית. ישנם כאלו אשר נוטים לחשוב שלדלת ישנו ערך פונקציונלי בלבד וכי היא משמשת לצורך הגנה על הבית, תיחום כל חדר וחדר והענקת פרטיות לכל אדם בחדרו, אולם, מלבד הערך הפונקציונלי של הדלתות, יש להן גם ערך דקורטיבי וכדאי לתת גם עליהן את הדעת כאשר מעצבים את הבית.

מדוע דלתות פנים חשובות?

כאשר מדובר בדלתות פנים, הרי שמדובר בדבר משמעותי מאוד לכל בית ובית. הדלת מתחמת את הבית ויוצרת בו חדרים. כל אחד יודע שחדר אשר לא מצויה בו דלת הוא חדר אשר לוקה בחסר. כמו כן, כל אחד יודע שהוא לא היה מעוניין לגור בבית ללא דלת או לשהות באופן קבוע בחדר ללא דלת. משמע: ישנה חשיבות מהותית לדלתות הפנים. כאשר מעצבים חדר כלשהו בבית, וודאי משקיעים לא מעט בסגנון ובאופן העיצוב שלו, בצבעים, בפריטים הדקורטיביים השונים שמציבים בו, בריהוט ועוד. כאשר מזניחים את הדלת ולא משקיעים בעיצוב שלה, אין ספק שהדבר פוגם ופוגע בעיצוב החדר כולו. הדלת חייבת להשתלב באופן הרמוני בעיצוב בחדר. לכן, כאשר מעצבים חדר כלשהו בבית, חשוב מאוד לתת דגש מהותי גם על עיצוב הדלת ולעצב אותו בסגנון החדר כולו והלך הרוח העיצובי של הבית כולו.

סוגי דלתות פנים

כיום ניתן למצוא לא מעט סוגים לדלתות פנים. ישנם דלתות פנים העשויות מסוגי עץ שונים או מחומרים דמויי עץ. דלתות מעין אלו מעניקות אווירה כפרית ורומנטית לבית כולו. ישנן דלתות העשויות חומרים אחרים וצבועות בצבעים מרהיבים אשר מעניקות לכל חדר ולבית כולו עיצוב מיוחד ודקורטיבי להפליא. תוכלו למצוא לא מעט הצעות וסגנונות לדלתות פנים כיום שלא תוכלו להבין כיצד חשבתם שדלת הפנים לא מהווה שיקול כלשהו כאשר מעצבים חדר.

כיום כולם יודעים ומבינים את החשיבות של עיצוב והשקעה בדלתות פנים. כאשר מעצבים ומסגננים את הבית,  עיצוב ובחירת דלתות הפנים מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב כל חדר בבית. רק כאשר בוחרים את דלתות הפנים בצורה ראויה, עיצוב כל חדר בבית יהיה עיצוב מושלם. אם דלת הפנים תהיה דלת פשוטה, אין ספק שכל סגנון ועיצוב הבית ייפגם ויראה פחות טוב מהאופן שבו הוא יכול להראות עם דלת פנים מושקעת ומעוצבת.

פינוי גגות

מעוניינים לעבור למקום מגורים חדש ולא רוצים להיות במצב בו תסתבכו יותר מידי עם כל מלאכת פינוי הגג או הדירה שלכם? דעו לכם כי פינוי גג אשר יבוצע על ידי חברה מקצועית ומיומנת זוהי מלאכה אשר תוכל להתבצע במהירות שיא ובכך להסיר מחייכם את כל כאבי הראש מהם אתם סובלים.

 

כל אחד מכם אשר ירצה בכך יוכל להיות בטוח כי אופציית הפעולה הבטוחה מבחינתו תהיה כזו אשר תשלב חברה מקצועית אשר תסייע לו בכל מלאכת הפינוי. בעזרתה של החברה הנכונה הכל יהפוך קל יותר עבורכם וזאת ללא שום ספק בכלל.

 

שירותי פינוי ואריזה מקצועיים

 

בעזרתה של חברה אשר עוסקת בפינוי ואריזה של חפצי הדירה שלכם, ובין היתר פינוי גגות, החיים שלכם ללא ספק יהיו הרבה יותר פשוטים. חברת הפינוי תדע לבצע את מלאכתה וזאת כאשר היא עושה זאת ובצורה המקצועית ביותר שרק ניתן לבקש.

 

כל אחד מכם אשר ירצה בכך יוכל להיות בטוח כי אופציית היעזרתו בחברה פינוי מקצועית ללא ספק תהיה הדרך הנכונה ללכת בה. אז שימו לב כי אתם עושים את שצריך ואת על מנת למצוא את החברה הנכונה ובהקדם. כך בעצם תוכלו להיות במצב הטוב ביותר שניתן לבקש, זאת ללא שום ספק.

 

מלאכה מאתגרת ורצינית

 

במקרים רבים, כאשר מדובר על דירות גדולות, מלאכת הפינוי עשויה להיות די מאתגרת ורצינית. לאור דבר חשוב יהיה להיעזר בשירותיה של חברה מיומנת וזאת על מנת שתסייע לכם עם הדבר ובצורה הטובה ביותר.

 

בעזרתה של החברה הנכונה תוכלו להתמודד עם האתגרים השונים וזאת ללא שום קושי. בין אם מדובר על פינוי חפצים כבדים במיוחד ובין אם על פינוי מספר מסיבי למדי של חפצים שונים. חברת פינוי מקצועית תוכל לסייע לכם עם אלה וזאת כאשר היא תדאג שהכל יבוצע ובצורה המדויקת ביותר שרק ניתן לבקש.

 

שמירה על שלמות חפצי הדירה

 

חברת פינוי מיומנת תוכל בין היתר לבצע פינוי גגות או פינוי פנים הדירה וזאת כאשר היא תדאג לכך שכל החפצים יהיה ארוזים במצבם התקין. צוות הפינוי יהיה בדרך כלל חבורה של עובדים מיומנים אשר ידעו כיצד לבצע את עבודתם ובצורה המקצועית ביותר שישנה. אז למה אתם מחכים בעצם? הזמינו עוד היום את חברת הפינוי וזאת בכדי שתסייע לכם עם המלאכה ובצורה המשמעותית ביותר שישנה. זוהי ללא ספק הדרך בה תהיו מעוניינים לפעול הרי.

בידוד רעש

ניתן לומר כי אפשרי למצוא היום לא מעט פתרונות בידוד רעש אשר יהיו איכותיים ובמידה מספקת. במידה ותרצו למצוא פיתרון בידוד רעש אשר יתאים לצרכים שלכם ועל הצד הטוב ביותר, עליכם יהיה לפנות אל שירותיה של חברה אשר מחזיקה בניסיון מספקת בתחומה.

ניתן לומר כי פועלות היום לא מעט חברות שונות אשר נחשבות למובילות, כאלה אשר תוכלנה לספק לכם בידוד רעש לחדר אשר יהפוך את חייכם להרבה יותר נוחים ומספקים. כך בעצם תוכלו לבצע פעילויות מרעישות וזאת ללא שום חשש.

שירותי בידוד רעש מקצועיים

 

כאשר בוחרים בשירותיה של חברה מסוימת וזאת לצורך התקנת בידוד, עליכם יהיה לוודא כי אינכם מתפשרים על אחת אשר נחשבת לחובבנית. בסופו של יום ההבדל בין בידוד אחד לאחר יכול להיות משמעותית במיוחד, דבר אשר תצטרכו לתת עליו את הדעת.

אז שימו לב כי אתם פועלים בהתאם וזאת בכדי להבטיח כי תשיגו לעצמכם את הבידוד אשר יהפוך את החיים שלכם להרבה יותר נוחים. אל תהססו לשאול את החברה בה אתם נעזרים בנוגע לניסיון שלה בעבודה מהסוג וזאת על מנת שתוכלו לדעת באמת שאתם בוחרים נכונה.

הרי כל אחד מכם יוכל לבצע את הבחירה הנכונה וזאת אם הוא ידע לגשת למלאכת הבחירה ולהתמודד עמה בהתאם. אז למה אתם מחכים בעצם? עשו בשכל ובחרו עוד בזמן הקרוב באופציה אשר תתאים לכם יותר מכל.

הרי פתרונות בידוד הרעש הם רבים למדי ותוכלו לראות כי כל אחד מהם יתאים לצרכים שונים. אז בחנו היטב את כל אלה וזאת על מנת להשיג בדיוק את שאתם צריכים. זוהי הדרך בה תוכלו להיות במצב הטוב ביותר מבחינתכם. ללא שום ספק בכלל, כל אחד מכם יוכל להיות בטוח כי יתאפשר לו למצוא את פיתרון בידוד הרעש המושלם עבורו וזאת אם הוא יפעל ובצורה אחראית מספיק. אז למה אתם מחכים בעצם?

לנגן ללא שום בעיה

בעבור אלו מכם אשר ירצו לנגן בחדר מסוים ולעשות זאת בראש שקט, בידוד רעש ללא ספק יוכל לסייע. בעזרתו לא תפריעו לסובבים אתכם וזאת כאשר הכל יהפוך עבורכם לנוח יותר. אז שימו לב כי אתם פועלים בצורה אחראית מספיק וזאת על מנת למצוא את שירותיה של חברה אשר תוכל להעניק לכם את היחס הנכון. במידה ותפעלו כך יתאפשר לכם בעצם להביא לכדי מצב בו תשיגו את המענה המושלם לצרכים שלכם.

כיצד מבוצעת התקנת דודי שמש?

היכרות עם הדגשים הנכונים להתקנה של דודי שמש יכולה לחסוך לכם זמן, מאמץ, עוגמת נפש והרבה כסף. הנה המדריך שיעזור לכם לדעת מהי התקנה תקנית ומתי מגיעה לכם אחריות של כמה שנים לפחות

התקנה מקצועית יכולה להאריך את חיי הדוד ולמנוע נזקים למערכת המים והחשמל. אלו הדגשים העיקריים שעליהם יש להקפיד במהלך ההתקנה:

א. תו תקן – התקנה תקנית מתבצעת לפי התקן הקיים בישראל. התקן מפרט את אביזרי החובה שבהם משתמשים בעת ההתקנה. לפי התקן המעודכן, ההתקנה מחייבת בשלב הראשון פינוי של המערכת הקודמת מהגג במידה וקיימת, התקנת שסתום ביטחון, אל חוזר, ברז ניתוק וברז ערבול והתקנה או החלפה של הצנרת ביןן הדוד לקולט. כמו כן, התקנה תקנית מתבצעת רק עד 4 מטר צנרת מהדוד לדירה.

ב. אחריותהתקנה של דודי שמש יכולה להתבצע על ידי מתקין מורשה וכך להבטיח ללקוח תקופת אחריות ארוכה. האחריות מתייחסת גם לתקלות שוטפות בפעילות הדוד וגם לנזקים שקשורים להתקנה בלבד. במקרה של התקנה על ידי מתקין מורשה מטעם החברה שממנה קונים את הדוד, תקופת האחריות הממוצעתת היא של 4 שנים. מנגד, מתקין לא מורשה צריך להעניק תעודת אחריות נפרדת עבור ההתקנה.

ג. עלויות – התקנה סטנדרטית של הדוד כולה 650-800 ש"ח. התקנת מערכת חימום שלמה לרבות החלפת צנרת תעלה 900 ש"ח, לא כולל אביזרים משלימים ונוספים. במידה ומדובר על התקנה על גג רעפים, החברות הגדולות גובות תוספת של 100 ש"ח. בגגות ישנים יש להוסיף מעמד לדוד ובמקרה כזה צריך להתעדכןן על העלות הנפרדת מראש.

כך תדעו האם מדובר על התקנה מקצועית

מחיר נמוך מדי על דוד חדש אמור להדליק אצלכם נורת אזהרה. יש הרבה אנשים שינסו למכור לכם דוד ישן שבו השכבה העליונה נצבעה בלבן, ובמקרים כאלה עדיף כמובן לוותר על התענוג. אפשר גם לנסות לאסוף המלצות על חברות שעוסקות בתחום ולהתייעץ עם חברים, קרובים ובני משפחה. הצעת מחיר היא אינדיקציה מצוינת לרמת המקצועיות של המתקין ולאיכות חומרי הגלם.

בקשו כל הזמן לקבל הצעת מחיר מפורטת וודאו שאין תוספות שלא הייתם מודעים אליהן. הצעת המחיר אמורה לכלול את עלות ההרכבה, ההובלה והפינוי של המערכת הקודמת. זכרו שבהתקנה תקנית חייבים כאמור להחליף לא רק את הדוד אלא את המערכת כולה, לכן אין טעם לנסות לחפש דרכים לחסוך בהוצאות. ההחלפה כוללת את המעמד המגולוון, שסתום הביטחון וצנרת הנחושת המבודדת שאמורים להיות מגולמים בתוך הצעת המחיר.

השוו בין מפיצי דודי שמש ואל תתביישו להתמקח על מחיר ההתקנה. הציבו את הבטיחות בראש סדר העדיפויות וודאו שההתקנה מתבצעת על ידי אדם שמוסמך לכך. בדקו את תקינות הדוד לפני שהמתקין עובד ודעו באיזה אופן להפעיל את האחריות.

חשיבותו של קבלן מנוסה ומומלץ

האם שיפוץ יכול להיות חוויה מהנה, נעימה ולא מלחיצה? התשובה היא כן, אבל רק בתנאי שאתם בידיים טובות. כאשר אתם מחפשים אחרי קבלן שיפוצים יש כמה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון: האחד – רמת הוותק והניסיון של הקבלן האמור. השני – המלצות איכותיות כולל אפשרות להתרשם באופן בלתי אמצעי מפרויקטים שבוצעו על ידי הקבלן ולשוחח עם הלקוחות המרוצים. ולבסוף – המיומנות המקצועיות חייבת להתאים להיקף העבודה הנדרשת, וכדאי לחפש אחר קבלן שהתמודד בעבר עם מספר גדול של פרויקטים בסדר גודל דומה לפרויקט השיפוץ שלכם.

כך למשל אם אתם מחפשים אחר שירותי קבלן שיפוצים בתחום עבודות הגבס סביר מאד להניח שתזדקקו גם לתחומי מומחיות נוספים. אין כל סיבה להתפשר על מומחיות, וקבלן מקצועי ומנוסה ידע לשלב בפרויקט את בעלי המקצוע הטובים ביותר בכל תחום ותחום. כאשר אתם ניצבים מול פרויקט של שיפוצים לכל מטרה ההחלטה החשובה ביותר שאתם עומדים לקחת היא לגבי הקבלן שינהל עבורכם את הפרויקט. שירותי קבלן שיפוצים בתחום עבודות הגבס ידרשו מן הסתם עבודות נוספות וכדאי להיקשר עם קבלן שידע לתת לכם את כל הפתרונות ולנהל את פרויקט השיפוצים כולו בצורה איכותית ומקצועית.

פרויקט שמנוהל בצורה מקצועית

מן הסתם שמעתם על בעלי נכסים שמנסים לשלוט בפרויקט השיפוצים בעצמם ולחסוך את עבודתו של הקבלן. מעבר לכך שמדובר בפרויקט שדורש תועפות פנאי ויכולת גבוהה לעמידה בלחצים – להחלטה הזו יש חסרונות נוספים. ראשית, ההכרות של הקבלן עם בעלי מקצוע איכותיים והניסיון הרבה שהוא מביא עמו לגבי שיפוצים לכל מטרה מביאים לכך שקבלן מנוסה יהפוך את עצמו בקלות להוצאה משתלמת. שכר הלימוד שהדיירים שהחליטו להפוך לקבלנים עומדים לשלם יהיה ככל הנראה גבוה משכר עבודתו של הקבלן. בנוסף – לקבלן מנוסה יש יכולת לתכנן את הפעילות בצורה טובה כך שלא יהיו מכשולים ומעצורים בדרך שלכם לשביעות רצון מלאה. פרויקטים בניהול חובבני נוטים להסתבך ולחרוג מלוחות הזמנים.

אם כך, כאשר ניגשים לפרויקט שיפוצים צריך להגיע אל הקבלן הנכון ולקבל ממנו הצעת מחיר ותכנית עבודה. אל תהססו להיכנס לפרטים ולהבין לעומק את הדברים שעומדים להתרחש בפרויקט, וכבר בשלב הזה תוכלו להתרשם מהכימיה שלכם עם הקבלן וממקצועיותו. חשוב מאד לבנות תכנית עבודה מסודרת עם תקציב ברור ותאריכי יעד, ולקשור את מועדי התשלומים להשלמת עבודות שונות. כשתבחרו את הקבלן הנכון – מרגע החתימה על החוזה הדברים יזרמו בצורה טובה וחלקה.

כל מה שיש לדעת על ברזים

 

לפני שנים לא רבות מאמר על ברזים היה מסתכם בכמה מילות תיאור, מכיוון שסוגי הברזים הזמינים לרכישה ולהתקנה היו בודדים ופשוטים במיוחד. בימים אלה ביקור בחדר תצוגה איכותי להתקנת חדרי אמבט עשוי לסחרר את ראשי המבקרים, אפילו אם הם בוחרים להתעמק אך ורק באפשרויות המוצעות בעולם הברזים. סוגי ברזים שונים, עיצובים ואפשרויות מאפשרים לכל אדם לבחור את הפתרון המועדף עליו מבחינה עיצובית ופונקציונאלית כאחד. לפני שצוללים לתוך שורת האפשרויות הנפרשות בחדרי התצוגה כיום כדאי להתעכב על ההגדרה לברז: מסתבר שהכוונה היא אך ורק לברזים המוכרים לנו מכיורי חדר הרחצה, ברזים לאמבטיה ולמקלחון והברז שבכיור המטבח. ברזים שאינם מותקנים על כיורים ואינם משמשים לרחצה יכונו לרוב מגופים.

אם כך, כאשר אנחנו באים לבחור ברז, אנחנו בוחרים גם בטכנולוגיה שמשמשת להפעלתו. האפשרות הראשונה שלנו היא ברזי בקרה – ופעולתם פשוטה: או שהם פתוחים והמים זורמים או שהם סגורים. בחדרי הרחצה והמטבח שלנו נעדיף בדרך כלל ברזי ויסות אשר מאפשרים שליטה בעוצמת הזרם. אבל חלק מאיתנו לא יסתפקו גם בסוג הברז הזה. ברזים מסוג אינטרפוץ הינם ברזים בעלי מנגנון הפעלה שמאפשר לנו לווסת גם את הטמפרטורה של כל הברזים המחוברים אליו – ראש המקלחת, ברז האמבטיה וכן הלאה. אם כך, ברזים מסוג אינטרפוץ הינם ברזים בעלי מנגנון הפעלה מורכב יחסית ואתם מכירים אותם כמתקן המחובר לקיר המקלחת או האמבטיה.

בחירה של הברז הנכון

מכיוון שהמגוון גדול כל כך, איך תדעו אילו ברזים לאמבטיה ולמקלחון כדאי לבחור? ההמלצה החד משמעית היא לגשת לחדר תצוגה איכותי ולהתייעץ עם אנשי שירות הלקוחות. דווקא בגלל ההיצע הגדול חשוב במיוחד לעשות בחירה נכונה שתתאים לרצונות ולצרכים שלכם. ברמה הגבוהה שאנשים משקיעים כיום בחדרי הרחצה והאמבט שלהם, חבל להגיע למצב שבו דווקא הברז הוא נקודת החולשה של השימוש במתקנים המפוארים. אתם רוצים ברז שיזרים את המים בצורה הנכונה והנעימה ביותר לטעמכם האישי, שיותקן בצורה הולמת לכיור או לאמבט שהוא מחובר אליו – וכמובן, שהוא יתאים לטעם העיצובי שלכם ולסגנון שאתם בוחרים ליצור.

ההשקעה בברזים איכותיים, כמו כל השקעה אחרת בעולם האביזרים לבית, תשתלם הן מבחינת עמידות הברזים והמראה היפה שלהם – והן מבחינת נוחות השימוש וקלות התחזוקה. בחרו את הברז שלכם בחדר תצוגה עשיר במצאי ודרשו שירות לקוחות אישי ומקצועי כדי לעשות את הבחירות הנכונות ביותר.

חשיבות איטום גגות

בלי ששמנו לב הגענו לאמצע הקיץ, ובמהרה יגיע אלינו החורף ואיתו רוחות וגשמים. חשוב שננצל את ימות הקיץ החמים לאיטום ותיקון בעיות איטום בגג לפני בוא החורף.

 

מהו איטום גגות?

איטום גגות הינה פעולה המבוצעת בכל בניין שנבנה. הבטון וחומרי הבניין אינם חומרים אטומים במיוחד, ובכדי למנוע כניסת מי גשמים יש צורך בשימוש בחומרי איטום נוספים המגבירים את אטימות הגג. ישנם סוגים שונים של שיטות לאיטום גגות. השיטה הרווחת ביותר כיום היא שימוש ביריעות ביטומניות, שיטה שכיחה נוספת היא זיפות גגות, ישנן שיטות נוספות אך פחות נפוצות מאחר והן פחות יעילות מזפת ויריעות ביטומניות. כאשר מבצעים עבודת איטום לגג חשוב מאוד להבין בחומרי האיטום השונים, ביתרונותיהם וחסרונותיהם.

מדוע חשוב לאטום גגות?

החורף הישראלי הוא אמנם חורף קל יחסית למדינות אירופאיות, אבל בכל זאת ישנם לא מעט ימים גשומים וסוערים. כדי ליהנות מחורף יבש בתוך הבית, חשוב מאוד שהגג יהיה אטום. במקרים בהם לא מבוצע איטום גגות בשלבי הבניה או לפני האכלוס, מים יכולים לחדור לתוך המבנה דרך הגג. מים החודרים דרך הגג יכולים לגרום לבעיות רבות הכוללות הצפת המבנה, רטיבות, נזילות ועוד. בעיות אלו יכולות להוביל להיחלשות מבנה הבניין בכלל והגג בפרט, לפגוע ברכוש ובתכולת הבניין, ולגרום לעובשים ופטריות המהווים סכנה בריאותית לדיירי הבניין. לכן, לקראת החורף חשוב מאוד לוודא שהגג שלכם אטום לחלוטין ולא יאפשר כניסה של מים למבנה.

מהן שיטות האיטום השונות?

ישנן שיטות מגוונות לאיטום גגות. השיטה הנפוצה והיעילה ביותר כיום הינה שימוש ביריעות ביטומניות. יריעות אלו הן יריעות המכילות חומר ביטומני, חומר איטום נפוץ, את הרצועות מניחים על גבי הגג ומלחימים את היריעות יחדיו. ניתן לבצע איטום חד שכבתי או דו שכבתי. יריעות ביטומניות מכילות גם ציפוי אגרגט המונע מהיריעות להתחמם תחת השמש, נוסף על כך לרוב גם מסיידים את היריעות לאחר ההתכה בכדי למנוע התחממות נוספת ופגיעה בכושר האיטום של היריעות. שיטה נוספת, מיושנת אך יעילה ולכן נמצאת גם היא בשימוש נרחב, היא זיפות הגג. בשיטת הזיפות משתמשים בזפת חמה אשר נוח יותר לעבוד איתה, ומצפים את הגג מקצה לקצה. לאחר זיפות הגג מסיידים אותו בכדי למנוע התחממות של הזפת אשר תחמם את הקומות העליונות בבניין ותפגע ביעילות האיטום.

הכינו את גגכם לחורף

במידה ובחורף שעבר סבלתם מבעיות נזילה או רטיבות, כנראה שיש בעיה באיטום הגג שלכם. נצלו את ימות הקיץ החמים בכדי לתקן בעיות איטום בגג שלכם. חשוב שתיעזרו במומחים לאיטום גגות שידעו להעריך את מקור הבעיה ואת הדרך הנכונה לטפל בה. לא כל חומר איטום מתאים לכל גג ואוטמים מומחים ידעו להתאים את חומר האיטום המושלם עבורכם. גם אם לא שמתם לב לבעיות רטיבות במהלך החורף אבל אתם חושבים שיש סיבה לכך שאיטום הגג שלכם נפגע, חשוב שתטפלו בבעיות האלו לפני החורף כדי שתוכלו ליהנות מחורף יבש וחמים.

ביובית לפתיחת סתימות מורכבות

סתימה בביוב של הבית הינה צרה צרורה ופעמים רבות היא מגיעה בזמנים לא צפויים. בעצם, במקרים רבים בהם נוצרת סתימה הדבר מגיע בהפתעה ולרוב, אין סימנים מחשידים. אינסטלאטורים ממליצים לבעלי בתים לא להשליך לאסלות פדים, תחבושות היגייניות וכל דבר שעלול להיתקע בצנרת ולסתום אותה. ההמלצה היא להשתמש בנייר טואלט מתפורר אשר אינו מסוגל לסתום את המעברים. יחד עם זאת, גם כאשר שומרים על כל הכללים הללו, יש חשש לסתימות בגלל שורשי שיחים ועצים או פריטים אחרים שמתגלגלים לצנרת בדרכים שונות ועקב תקלות או שברים במערכת ההולכה.
הביוביות לסוגיהן פועלות לפתיחת סתימות מורכבות וניתן להזמינן בכל פעם שבה קיימת סתימה. סתימות פשוטות יכולות להיות מטופלות על ידי אינסטלאטורים אשר משתמשים בכלי העבודה שלהם, דבר שכולל מוטות ארוכים שמתחברים אחד לשני. בראש המוט הקיצוני יש ספירלה שעשויה ברזל והיא אשר מושכת את החומרים שסותמים החוצה. עבודת ביובית מתבצעת בצורה שונה, ומדובר כאן על רכב כבד שיש בו מערכות ניקוי גדולות, צינורות בלחץ אוויר וצינורות להתזת מים. המסה של הביובית מאפשרת לה לחלץ פריטים גדולים ולנקות את כל הצינורות היטב.
שירותים זמינים
הביוביות לסוגיהן פועלות לפתיחת סתימות מורכבות במבנים שונים כולל בנייני מגורים, מפעלים תעשייתיים, חניונים, מרחבים ציבוריים, מגדלי משרדים נמלי ים ותעופה, מערכות ביוב עירוניות שונות ועוד. מפעילי הביובית מתמחים בניקוי מערכות ביוב גדולות במיוחד, ובמקרים רבים, הם מטפלים בנקודות חיבור שנמצאות על מדרכות, בכבישים ועוד. בריכות חיבור עירונית היא מקור לסתימות מאחר ואליהן מתנקזים צינורות ביוב של בתים ואפילו שכונות שלמות. כל ביובית מצוידת בספירלה חשמלית ובעזרתה מופעלת עוצמה רבה שתורמת לניקוי יעיל. בכל ביובית יש מצלמה תרמית אשר יודעת לזהות בצורה מדויקת את מקום הסתימה ולכוון את מאמצי הניקוי אליה בצורה מוצלחת.
במקרים בהם יידרשו עבודות שיפוץ ותיקון למערכות הביוב יכולים צוותי החברה לבצע אותם עבור לקוחותיהם ולפתור בעיה מציקה נוספת. בנוסף, ניתן להזמין שירותים לסריקת קווי ביוב קיימים באמצעות מצלמות. פעילות זאת היא פעילות מונעת ויעילה מאוד בקווי ביוב הידועים כבעייתיים ומועדים לסתימה. היות וסתימות קורות גם בשעות הלילה הרי שיש אפשרות לתת מענה בשעות אלו. הצפת מי ביוב אינה נעימה ואף מסוכנת. מי ביוב גורמים למחלות ולנגעים שונים והריחות הבוקעים מהם קשים ורעים. שירותי ביובית ניתנים בכל רחבי הארץ וניתנים על פי הזמנה דחופה או מסודרת.